OCT (Optyczna Koherentna Tomografia)

OCT to nowoczesne badanie diagnostyczne siatkówki oka, które wykorzystuje fale świetlne w celu uzyskania przekrojów siatkówki. Oferowane badanie pozwala na otrzymanie dokładnego obrazu przekroju tkanki, dzięki czemu monitorowanie schorzenia oraz jego leczenie jest bardziej efektywne.

Badanie OCT znajduje zastosowanie podczas diagnozowania i leczenia chorób siatkówki, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej. Każda osoba chorująca na cukrzycę powinna okresowo przejść badanie OCT w celu zapobiegnięcia ślepocie wywołanej przez zmiany cukrzycowe w oku.

Wskazania do wykonania badania

  • jaskra
  • zwyrodnienie plamki żółtej (AMD)
  • obrzęk plamki lub otwór w plamce
  • zmiany nowotworowe
  • znamiona barwnikowe naczyniówki
  • zmiany cukrzycowe na dnie oka
  • błony nasiatkówkowe
  • kwalifikacja do podania anty-VEGF i monitorowanie skuteczności leczenia

Jak przygotować się do badania?

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Nowoczesna technologia sprawia, że w większości przypadków nie jest potrzebne podanie kropli rozszerzających źrenicę.

Badania OCT wykonujemy za pomocą Optycznego Koherentnego Tomografu RTVue-100 amerykańskiej firmy Optovue. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku. Doskonałej jakości obrazy oraz oprogramowanie zawierające wszystkie funkcje niezbędne do ich komputerowej analizy powodują, że RTVue-100 jest liderem aparatury OCT. Potwierdzają to opinie użytkowników, otrzymywane nagrody i stale rosnąca pozycja RTVue-100 na światowych rynkach.

Rejestracja

Przychodnia Kozanów

ul. Dokerska 9
54-142 Wrocław
tel. 71 373 88 42, 71 373 84 13
tel. 71 353 68 87 - poradnia ginekologiczna (telefon dostępny w czasie pracy poradni)

Lista dostępnych badań

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.